GameFun
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
GameFun

tipa, vezano je za igru, pricaonicu, zabavu...
 
HomeHome  ПорталПортал  ТражиТражи  Latest imagesLatest images  Региструј сеРегиструј се  ПриступиПриступи  

 

 Zasto se kaze....?

Go down 
АуторПорука
Nisam_Gost
Administrator
Administrator
Nisam_Gost


Број порука : 44
Age : 30
Location : Sombor
Registration date : 18.09.2007

Zasto se kaze....? Empty
ПорукаНаслов: Zasto se kaze....?   Zasto se kaze....? Icon_minitimeSun Oct 07, 2007 6:27 pm

Slusajuci i vodeci razgovore sigurno se bezbroj puta culi "kosta ga ko svetog Petra kajgana" ili "drzati svecu"- za trecu osobu koja je suvisna...da li ste ikad razmisljali otkud takva poredjenje? E pa ja jesam ali niko ne zna da mi da odgovore.......da li vi znate nesto vise o tome?

EDIT:Pronasao sam:

Ja sam nasao u ovakvoj varijanti.

Jednom su Bog i sveti Petar krenuli da obidju svet. Noc ih zatece pred jednim selom i oni zamolise neku zenu da ih primi ne prenociste. Zena bi ljubazna, isprzi im kajganu i upozori ih da joj je muz pijanica, da se vraca kasno nocu i da moze da se desi da im nanese zlo. Bog i sveti Petar rekose da se ne boje pijanice i odose na spavanje. U pola noci, dodje pijani muz i kada vide onu dvojicu, pomisli da su lopovi i stade stapom tuci po svetom Petru. Kad dobi dobre batine, sveti Petar zamoli Boga da se zamene za mesta, jer vise ne moze da trpi batine. I Bog pristade. U tom casu, pijanica pomisli da bi trebalo malo da potkaci i drugog, pa ponovo opauci svetog Petra.
Tako je svetog Petra skupo kostala pojedena kajgana i gostoprimstvo.
Назад на врх Go down
 
Zasto se kaze....?
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
GameFun :: Ostalo od ostalog-
Скочи на: